Vitajte na našom webe

Oficiálna stránka prešovskej miestnej ligy v šipkách, ktorá sa uskutočňuje pravidelne každý týždeň v CREATIVE bare. Hrá sa klasická 501 D.O.

Systém turnaja závisí od počtu účastníkov, podmienkou na uskutočnenie turnaja je účasť aspoň 5 hráčov. Štartovné na každý turnaj sú 3 €, za ktoré sa platia žetóny za odohrané zápasy. Zvyšné peniaze sú rozdelené jednak do odmien pre najúspešnejších šípkarov na turnaji podľa umiestnenia, presné odmeny sa nachádzajú v sekcii Systém turnajov- Bodovanie. Ďalšia časť sa stáva odmenou pre náhodne vyžrebovaného zúčastneného šípkara, tzv. Lucky Dart

Systém turnaja a bodovanie sú zverejnené v sekcii Systém turnajov.

Novinky

22.kolo

03.02.2012 13:34

Vo štvrtok 2.2. 2012 sa odohralo veľmi zaujímavé 22. kolo Creative Dartligy. Pre viacerých hráčov to bolo trochu jubilejné kolo, pre Mgr. Petra Koscuru to bola 50. účasť na turnajoch, pre Petra Nováka už 60. a pre Mareka Kurtu dokonca 100. účasť. Turnaja sa zúčastnilo spolu 9 hráčov.

Víťazom sa stal po prvý krát v kariére Kajo Makara, pre ktorého to bola už tretia účasť vo finále v tomto ročníku. Turnajom prešiel bez jedinej prehry a dokonca takmer aj bez straty jediného legu, ten jediný však stratil v samotnom finále. V ňom si poradil v poslednom čase s najväčším favoritom turnajov- Petrom Novákom, ktorého vyradil aj vo finále A-pavúka. Právom si teda vybojoval svoj prvý triumf. Na druhom mieste skončil spomínaný Peter Novák, pre ktorého to bola už 5. účasť vo finále za sebou. Na tretej priečke sa umiestnil prekvapujúco Tomáš Balucha, ktorý bol azda najväčším spríjemnením turnaja. Hoci na A strane pavúka sa nedostal ďaleko, na druhej strane vyraďoval hráča za hráčom. Medzi vyradenými nechýbal ani jeho odveký rival a kolega Michal Maslej. V spanilej jazde ho zastavil až Peťo Novák vo finále B-pavúka, aj to však až po tuhom boji 1-2. Tomáš Balucha sa teda prvýkrát ocitol na medailovej pozícii, no nebolo to jediné, čo v turnaji ukázal. Svoj výkon totiž okorenil aj hodením vôbec prvého tohtoročného binga (180), čím sa stal 5. hráčom, ktorému sa to túto sezónu podarilo. Uvidíme, čo nám tento nádejný šípkar pripraví v ďalších vystúpeniach. Sympatický výkon podal aj po dlhšom čase hrajúci Paťo Mochnay, ktorý skončil na veľmi peknom 4. mieste

V celkovej tabuľke nastali veľmi dôležité zmeny. Tou najvýznamnejšou je určite zmena na prvom mieste. Na to sa po posledných výborných výkonoch prebojoval Peter Novák, ktorý tak predbehol Tomáša Augustína. Ten rebríčku kraľoval od 14.2. 2011, teda takmer celý rok! Na nižších priečkach si po víťaznom turnaji polepšl Kajo Makara, ktorý sa vyhupol na 5. miesto, čím predbehol Miša Barana. Rado Magdoško sa dostal na 8. miesto, Jaro Knap teda klesol opäť nižšie. Tomáš Balucha sa dostal o 6 priečok vyššie a je už 13., Paťo Mochnay dokonca o 7 priečok, čím vyskočil na 17. miesto.

Boli aktualizované všetky sekcie Sezóny 2011/2012.

Najbližšie 23. kolo sa odohrá vo štvrtok 9.2. 2012 od 19:00

21. kolo

27.01.2012 16:38

Vo štvrtok 26.1. sa odohralo 21. kolo Creative Dartligy, ktoré bolo zároveň jubilejný 100. turnaj v histórii ligy. Víťazom sa stal v poslednom čase v najlepšej forme hrajúci Peter Novák, pre ktorého to bola už štvrtá účast vo finále za sebou a zároveň štvrtým triumfom v tomto ročníku. Turnajom prešiel bez prehry a dokonca takmer bez straty jediného legu, práve jeden však stratil so svojim finálovým súperom ešte vo finále A časti pavúka. Tým bol už ani nie prekvapujúco Mgr. Peter Koscura, pre ktorého to bola tohtoročníková už tretia účasť vo finále. Ani tu však nestačil a prehral 0-2. Na svoj druhý kariérny turnajový triumf si teda bude musieť ešte počkať. Na treťom mieste skončil trochu prekvapujúco v nie najlepšej pohode hrajúci Tomáš Augustín, stále aktuálny líder rebríčka. Sprijémnením turnaja boli sympatické výkony od Michala Masleja a ešte stále nováčika Tomáša Baluchu, ktorí vyradili niektorých papierových favoritov a neboli ďaleko ani od väčšieho úspechu. Spoločne nakoniec obsadili 5. miesto. V turnaji nepadlo bingo ani checkout.

V celkovej tabuľke nastali zmeny v podobe veľkého priblíženia sa Petra Nováka, ktorý zatiaľ celkovo druhý stráca na lídra Tomáša Augustína už len 48 bodov. Na 4. mieste je Mgr. Peter Koscura, ktorý je už na dostrel Milanovi Štefaňákovi. Na 7. miesto sa  posunul Marek Kurta, ktorý preskočil dlhodobejšie nehrajúceho Jara Knapa. Na nižších priečkach sa o jednu nahor posunul Michal Maslej (11.) a až o 5 išiel hore Tomáš Balucha, ktorý postupne stúpa hore a po 3 odohratých turnajoch je už 19.

Nasledujúce 22. kolo sa odohrá 2.2. 2012 od 19:00

Creative Dartcup

13.01.2012 14:00

Vo štvrtok 19.1. 2012 sa od 19:00 odohrá jubilejné 20. kolo Creatve Dartligy, ktoré bude zároveň prvým turnajom Creative Dartcupu. Jeho podrobnosti môžete nájsť v špeciálne vytvorenej sekcii Creative Dartcup.

19. kolo

13.01.2012 13:45

19. kolo Creative Dartligy sa odohralo 12.1. 2012 za účasti 9 hráčov. Jeho jasným víťazom sa po šiesty krát v kariére stal Peter Novák, ktorý prešiel turnajom bez jedinej prehry. V celkovej tabuľke sa tak vrátil na 2. miesto a výrazne sa priblížil k lídrovi ligy Tomášovi Augustínovi. Jeho finálovým súperom bol Kajo Makara, ktorý v tomto ročníku okúsil finále už druhýkrát, no na Petra Nováka nestačil tak vo finále A pavúka, ako aj v celkovom finále. Na peknom treťom mieste skončil Rado Magdoško. Na turnaji nepadlo ani jedno bingo, či checkout. Zaujímavosťou bol aj príchod nového hráča Tomáša Baluchu, ktorý ale nebol na turnaji len do počtu a v úvodnom vystúpení zaznamenal 5. miesto.

Bola aktualizovaná sekcia Sezóna 2011/2012 s Celkovou tabuľkou tak ako aj so všetkými štatistikami.

Liga družstiev

11.01.2012 11:12

V Extralige družstiev sa odohral pondelok 9.1, zápas Blinddarts teamu na pôde Power Dart Prešov v Elán Clube. Výsledok dopadol podľa očakávania a domáci favorit sfúkol Blinddarts v pomere 15-1. Svetlým momentom bolo aspoň hodené bingo Tomáša Augustína (180). Podrobnosti k zápasu nájdete v sekcii Extraliga družstiev.